W dzisiejszych czasach coraz więcej osób decyduje się na rozmaite zabiegi mające na celu poprawę niedoskonałości ciała. Ze względu na dużą dostępność, mała inwazyjność oraz stosunkowo niewielki koszt, obecnie dużą popularnością cieszy się wypełnianie ust za pomocą kwasu hialuronowego. Zabieg ten wiąże się oczywiście z pewnym ryzykiem oraz przeciwwskazaniami do jego wykonania.
Gdzie przeprowadzić zabieg?
Szeroko pojęte modelowanie ust polega na wstrzyknięciu w wargi pacjenta specjalnej ampułki z kwasem. Jest to zabieg nieinwazyjny, który może zostać wykonany w każdej klinice medycyny estetycznej i przeprowadzony nie tylko przez lekarza, ale również przez każdą osobę, która uzyskała do tego prawo po odbyciu odpowiedniego kursu. Rosnąca liczba osób uprawnionych do przeprowadzenia danego zabiegu daje bardzo szerokie spektrum możliwości w zakresie wyboru klinki czy gabinetu kosmetycznego. Tym samym rośnie jednak ryzyko przeprowadzenia zabiegu przez osobę niekompetentną, której brak profesjonalizmu oraz wymaganej wiedzy. W takim przypadku efekty mogą znacznie odbiegać od tych zamierzonych. Podczas wyboru kliniki, w której zabieg ma zostać wykonany, należy kierować się przede wszystkim jakością sprzętu, opiniami klientów czy doświadczeniem kadry.
Efekty, przeciwwskazania i postępowanie po zabiegu
Wśród zabiegów modelujących usta należy wymienić przede wszystkim:
- wywinięcie ust,
- powiększanie ust,
- wyrównanie asymetrii warg,
- poprawę proporcji pomiędzy wargami,
- wypełnianie ust,
- uniesienie kącików,
- przywrócenie granicy czerwieni ust.
Bezpośrednio przed zabiegiem niezbędna jest konsultacja ze specjalistą. Istnieją bowiem liczne przeciwwskazania do przeprowadzenia modelowania ust kwasem hialuronowym. Jest to istotne ze względu na ewentualne komplikacje, jak również późniejsze skutki uboczne przeprowadzonego zabiegu. Nadwrażliwość na kwas hialuronowy, ciąża lub karmienie piersią, kuracja antybiotykowa, zmiany skórne typu zapalnego to tylko niektóre czynniki, które uniemożliwiają przeprowadzenie zabiegu.
Niezależnie od przygotowania, nastawienia czy techniki wykonania mogą wystąpić powikłania. Najczęstszymi z nich są krwiaki, przebarwienia, swędzenie ust oraz ból głowy i mięśni podobny do tego odczuwanego podczas przeziębienia. Zazwyczaj obrzęki czy lekkie krwiaki, będące naturalną reakcją organizmu, zanikają po kilku dniach.
Jak utrzymać efekt najdłużej?
Zabieg powiększania ust kwasem hialuronowym nie daje permanentnych efektów. W celu uzyskania długotrwałych rezultatów warto powtarzać zabieg co ok. 6 miesięcy. W każdym przypadku niezbędna jest jednak konsultacja ze specjalistą.
Fanaberia czy konieczność?
Zabiegi medycyny estetycznej, takie jak wypełnianie ust często odbierane są jako fanaberia oraz przesadna ingerencja w wygląd. Zasadniczo jest to błędne podejście, ponieważ nawet psycholodzy uważają, że odpowiednio przeprowadzone zabiegi z zakresu medycyny estetycznej mogą mieć ogromny wpływ na poprawę samooceny i wzrost poczucia własnej wartości u pacjentów. W przypadku podjęcia decyzji o przeprowadzeniu zabiegu modelowania ust kwasem hialuronowym warto wybrać renomowaną klinikę, która cieszy się zaufaniem klientów.
0 Komentarzy