Przyszłość w technologii zapowiada się bardzo interesująco. Już niedługo codziennością naszego życia staną się zapowiadane osiągnięcia nauki. Poniżej przedstawiamy zmiany, których należy oczekiwać na przestrzenni najbliższych lat.
Likwidacja potrzeby usuwania pików
Usuwanie plików, aby mieć miejsce dla nowych, nie będzie już potrzebne. Gromadzenie danych będzie możliwe bez ograniczeń, ale pewnie będziemy musieli za to płacić zgodą na oglądanie reklam. Obecnie niektóre firmy oferują możliwość skorzystania z usługi nielimitowanego gromadzenia danych.
Do roku 2021 w USA pojawi się pierwszy farmaceuta robot
Obecnie w niektórych zakładach produkcyjnych można spotkać zamiast człowieka robota. Prowadzone są obecnie prace nad tym, aby tworzone roboty były bardziej sprawne intelektualnie. Przewiduje się, że w amerykańskich aptekach będzie można do 2021 roku spotkać farmaceutę robota.
Do roku 2022 z internetem połączonych będzie bilion czujników
Z internetem połączonych będzie coraz więcej sensorów, a wynika to z tego, że koszty czujników spadają, a moc obliczeniowa komputerów rośnie. Badania przewidują, że czujniki pozwolą ludziom w pełni poczuć i poznać otoczenie, w którym się znajdują.
Do roku 2022 10% populacji będzie korzystała z ubrań podłączonych do internetu
Do samochodów, artykułów gospodarstwa domowego, zegarów, które są połączone z internetem dołączą również ubrania.
Do roku 2025 zostanie zaprezentowany światu pierwszy wszczepiany telefon komórkowy
Badania przewidują, że na rynku do roku 2025 pojawi się telefon, który będzie wszczepiany do ciała. Urządzenie takie pozwoli na monitorowanie parametrów zdrowotnych człowieka.
Do roku 2023 10% okularów korekcyjnych będzie połączonych z internetem
Okulary korekcyjne połączone z internetem pozwolą na połączenie się z aplikacjami i włączyć rzeczywistość rozszerzoną. Technologia śledzenia ruchu oczu umożliwi obsługę interfejsu bez potrzeby używania rąk.
Do roku 2023 90% populacji będzie miało w kieszeni superkomputer
Ceny telefonów spadają i stają się coraz szybsze. Badania wskazują, że w niedalekiej przyszłości, by móc skorzystać z szybkiego komputera będziemy musieli sięgnąć tylko do kieszeni.
0 Komentarzy