Kiedy podejmujemy się organizacji dużego wydarzenia albo rozpoczynamy nową inwestycję musimy liczyć się z tym, że należy odpowiednio przygotować pod nie cały teren. Często jest to miejsce, które nie posiada wyraźnie zaznaczonej granicy, czasem sami chcemy po prostu wytyczyć rewir, na którym będziemy działać. Inwestowanie w duże stałe płoty jest w tym przypadku nieopłacalne, ponieważ po krótkim czasie i tak trzeba będzie je zdemontować. Lepszym rozwiązaniem w takich sytuacjach są ogrodzenia przenośne.
Rodzaje ogrodzeń przenośnych
Ogrodzenia mobilne występują w kilku wersjach, każda z nich jest dostosowana do innego typu okoliczności. Możemy wybrać ogrodzenia przenośne wysokie. Wykonane są one z siatki, która jest osadzona na rurach ocynkowanych ogniowo. To ogrodzenia ażurowe, które mogą mieć wysokość do trzech i pół metra. Wszystkie elementy mają stabilną podstawę, są łączone przez obejmy, dzięki temu łatwo je łączyć w większą całość.
Kolejnym rodzajem są ogrodzenia przenośne wysokie z plandeką. Oprócz podstawowych składowych, jakie znajdujemy w ogrodzeniach wysokich, mają także szereg elementów wyposażenia dodatkowego. Mogą to być między innymi furtka, brama i zawiasy do nich, a także koło do furtek i bram czy wysięgnik do drutu kolczastego. Tego typu płoty przenośne sprawdzają się w miejscach, gdzie chcemy ogrodzić teren na dość dużej wysokości, tj. do 3,5 metra, a jednocześnie chcemy zasłonić plac, na którym odbywają się prace – stąd możliwość założenia plandeki. Jeśli chcemy teren zasłonić stabilniejszymi i mocniejszymi elementami, warto wybrać ogrodzenia przenośne wysokie pełne. Panel ogrodzenia wypełniony jest blachą falistą, posiada też mocną i stabilną podstawę wykonaną z betonu, a także stalowy stelaż. Tego typu ogrodzenia mają wysokość 2,20 m, są odporne na działanie zmiennych warunków atmosferycznych i mogą być postawione nawet na nierównym terenie. Ostatnim rodzajem płotów mobilnych są ogrodzenia przenośne niskie i ogrodzenia zaporowe. Często mówi się na nie barierki eventowe. Charakteryzują się lekką konstrukcją, mają wysokość 1 m, są łatwe w montażu, ustawianiu i demontażu. To, który rodzaj ogrodzeń sprawdzi się najlepiej zależy od tego, gdzie będą musiały być rozstawione.
Przenośne ogrodzenia na imprezach masowych
Na każdej dużej imprezie warto zainwestować w ogrodzenia przenośne. Po to, żeby między innymi oddzielić publiczność od sceny, wydzielić w odpowiedni sposób sprzęt nagłaśniający czy wyznaczyć strefę gastronomiczną. Tak naprawdę możliwości jest mnóstwo, a to, ile stref będzie potrzebnych, zależy od tego, jaką mamy wizję naszego wydarzenia. Najczęściej wykorzystywane są w takich sytuacjach ogrodzenia niskie, w typie barierek lub ażurowe ogrodzenia wysokie. Nie ograniczają one widoczności, ale są jednocześnie wyraźnym oddzieleniem terenu. Podobnie wykorzystywane są tego rodzaju płoty mobilne przy wydarzeniach sportowych, na przykład po to, by wyznaczyć kibicom bezpieczne miejsce do dopingowania zawodników.
Place budów
Bardzo często mobilne ogrodzenia wykorzystywane są w rejonach budowy, remontu, tworzenia nowej inwestycji. Często w takich sytuacjach stosuje się ogrodzenia pełne lub ogrodzenia wysokie z plandeką. Między innymi ze względu na to, żeby zakryć rejon prac budowlanych, ale także ze względów bezpieczeństwa. Stanowią skuteczną barierę dla różnego rodzaju materiałów budowlanych, ograniczają także teren po to, by nie mogły się dostać do niego osoby postronne. Wygodą płotów mobilnych jest również to, że można je swobodnie przenosić i przesuwać – tak jak rozwija się tempo prac przy naszej inwestycji.
Skuteczna ochrona terenu z wykorzystaniem mobilnych ogrodzeń
Ogrodzenia mobilne stanowią dobrą ochronę całego terenu, na którym realizujemy prace budowlane czy organizujemy imprezę masową. Pozwalają na wyznaczenie odpowiednich stref i rejonów, nie pozwalają również osobom z zewnątrz swobodnie przechodzić przez miejsca, do których nie powinny mieć dostępu. Płoty mobilne są łatwe w przenoszeniu i ustawianiu w różnych miejscach, ale jednocześnie są wykonane z trwałych materiałów, które gwarantują odporność między innymi na działanie różnego rodzaju warunków atmosferycznych czy nierówności w terenie.
0 Komentarzy