Zdarza się, że wykonany makijaż permanentny nie spełnia naszych oczekiwań. Często kolory aplikowane na skórę mają inny odcień od tego, który widzieliśmy na próbniku. Czasem niekompetentny pracownik salonu, najprościej mówiąc, źle wykonał swoją pracę. W takim lub podobnym przypadku makijaż permanentny można usunąć. Nie jest to jednak proces łatwy ani jednorazowy. Dlatego warto dobrze przemyśleć decyzję o tym, czy w ogóle robić taki makijaż. Jeśli jesteśmy pewni, że właśnie tego chcemy, należy sprawdzić salon, który zamierzamy odwiedzić pod względem wiarygodności i opinii klientek.
Skuteczna metoda usuwania makijażu permanentnego.
Makijaż permanentny brwi, to po prostu tatuaż. Dlatego jego usunięcie odbywa się w podobny sposób do usuwania tatuażu. O ile czarny nadruk nie tak trudno usunąć, o tyle kolory są już bardziej problematyczne. Najtrudniejsze do usunięcia są barwniki koloru żółtego i zielonego, oraz ich odcienie. Trochę łatwiej usunąć czerwień.
Najskuteczniej przeprowadza się usunięcie makijażu permanentnego laserem typu Q-Switch. Metoda ta polega na wysyłaniu za pomocą światła lasera energii, która zamieniana jest na skórze w falę akustyczną. Taka fala uderzeniowa rozdrabnia pigmenty na małe cząsteczki. Dzięki rozdrobnieniu barwnik staje się widoczny dla układu odpornościowego naszego organizmu, co sprawia, że może zostać wydalony. Zaletą metody lasera Q-Switch jest to, że makijaż bądź tatuaż, który zamierzamy usunąć, może być w każdym kolorze. Pozwalają na to dwa filtry o różnej długości. 1064 nm pozwala na usuwanie kolorów czarnych, szarych i granatowych. 532 nm usuwa czerwień i jej odcienie. Niestety, aby usunąć takie kolory, jak żółty, fioletowy, różowy czy biały, należy zwiększyć ilość zabiegów.
Jak można się domyślić, nie jest to zabieg bezbolesny. Dlatego pacjent przed użyciem lasera, zostaje poddany znieczuleniu miejscowemu.
Po pierwszym zabiegu nasz makijaż nie zniknie całkowicie. Jedyne, co osiągniemy, to zmniejszenie widoczności barwnika na skórze. Dlatego, aby pozbyć się całkowicie makijażu, trzeba poddać się serii zabiegów. Nie można ich jednak wykonywać dzień po dniu. Zabieg usuwania makijażu wykonuje się zazwyczaj w odstępie dziesięciu do piętnastu dni. Skóra podrażniona każdorazowo po próbie usuwania pigmentów musi mieć czas na regenerację.
Przeciwwskazania do wykonania makijażu permanentnego oraz do jego usuwania
Jak większość zabiegów inwazyjnych, zarówno wykonanie makijażu permanentnego, jak i jego usuwanie nie jest dla każdego. W niektórych przypadkach jest odradzany, a wręcz zabraniany. Są to przypadki takie, jak np.:
- ciąża;
- karmienie piersią;
- epilepsja;
- cukrzyca;
- zbyt intensywna opalenizna ( cztery tygodnie przed i po zabiegu zabronione jest opalanie się zarówno na słońcu, jak i w solarium);
- skłonność do przebarwień na skórze;
- rozrusznik serca;
- zaburzenia krzepnięcia krwi;
- zmiany wirusowe i bakteryjne na skórze;
- przyjmowanie sterydów;
- stosowanie niektórych leków oraz antybiotyków (np. tetracyklina, doksycyklina, furagina, niektóre leki kardiologiczne).
0 Komentarzy