Problemy współczesnej implantologii to centralne zagadnienie dla każdego nowoczesnego stomatologa. Od lat sześćdziesiątych XX. wieku, kiedy to po raz pierwszy wszczepiono pierwszy tytanowy implant, implantologia rozwija się w zawrotnym tempie. Implantacja jest bardzo bezpieczna i, jak pokazują badania statystyczne, aż w 98,9% wszystkich przeprowadzonych zabiegów kończy się sukcesem. Także proces gojenia i integracji po zabiegu implantacyjnym przebiega coraz szybciej i mniej problematycznie niż kiedyś, gdyż nanostruktury stosowane w implantach z zasady pobudzają tkanki szczęk do maksymalnie sprawnej integracji oraz są one bardzo dobrze przygotowane do harmonijnego komponowania się z kośćmi, co minimalizuje ryzyko odrzutu implantów. Aby nadążyć za ciągle narastającą wiedzą, warto skorzystać z dostępnych szkoleń implantologicznych.
Szkolenie implantologiczne przygotowuje do optymalnego rozwiązywania problemów podczas zabiegu implantacji zęba
Aby zabieg implantacji zakończył się sukcesem, konieczna jest wiedza i złożony, wieloraki koszyk umiejętności stomatologa dotyczący rozwiązywania najczęstszych problemów pojawiających się w trakcie zabiegu. Podczas szkolenia implantologicznego uczestnicy dowiadują się o implantacji natychmiastowej w strefie estetycznej oraz o zagadnieniach odcinka funkcjonalnego. Do najczęstszych problemów zabiegowych należą bowiem: wybór zabiegu płatowego lub bezpłatowego, metodologia bondle bone. Do powracających problemów zabiegowych w tym obszarze zalicza się zbyt blisko ułożone implanty w przypadku implantacji wielokrotnej, a także nadmiar cementu poddziąsłowego. Szkolenie implantologiczne wyposaża stomatologa w wiedzę i umiejętności praktyczne, które pozwolą rozwiązać problemy z tej grupy utrudnień zabiegowych. W trakcie szkolenia omawiana jest także szczegółowo technika extraction socket preservation, wraz z systemem diagnostycznym umożliwiającym jej stosowanie lub odpowiedzialne wykluczenie z metodologii zabiegu. Zajęcia pomogą również zrozumieć i stosować konkretne rozwiązania problemu braku brodawki przy wysokiej linii uśmiechu oraz wykluczy błędy zabiegowe skutkujące wystającymi ponad brzegi dziąseł gwintami implantów. Ważnym zagadnieniem poruszanym rutynowo w trakcie szkolenia implantologicznego jest zapobieganie powikłaniom w postaci tworzenia się ropni wokół implantów i związanych z nimi martwic.
Szkolenie implantologiczne – czego możesz się spodziewać w jego części praktycznej?
Metodyka dobrze opracowanego merytorycznie, zaplanowanego organizacyjnie i optymalnie przeprowadzonego szkolenia implantologicznego zakłada rozbudowaną część praktyczną. Do pakietu praktycznego zalicza się więc: pokaz atraumatycznej techniki usuwania zębów, prezentację i omówienie najczęstszych problemów związanych ze strefą estetyczną z natychmiastowym obciążeniem, jak również indywidualne wykonanie przez uczestników szkolenia implantacji w strefie estetycznej na modelach, wraz z przygotowaniem przez nich indeksu silikonowego, korony tymczasowej, trening umiejętności montażu korony na łączniku tymczasowym i wreszcie pełne wykończenie i przedstawienie do oceny korony tymczasowej na wykonanym implancie. Wszystkie te zagadnienia i szereg innych szczegółowych wskazówek praktycznych, wiążących się z natychmiastowymi obciążeniami odpowiadają na potrzeby stomatologów. Szkolenie implantologiczne to inwestycja w te zasoby kompetencji.
Inspirowane: Dsi-edu.com – szkolenia z periodontologii
0 Komentarzy